ПОЧЕТНА СВЕТ Рекордите на Олдриџ сезонава и на Мари во кариерата

Рекордите на Олдриџ сезонава и на Мари во кариерата

сподели
фото: San Antonio Spurs

Составот на Сан Антонио победи против Оклахома Сити со 121:112, во одличната партија што ја пружија центарот и плејмејкерот на Спарс, кои имаа вечер за паметење, секој за себе.

Ламаркус Олдриџ постигна 39 поени, а 22 годишниот Дижонте Мари за 26 минути поминати во игра имаше учинок од 17 поени, со личен рекорд од 10 асистенции, а воедно забележа и 8 скока.