ПОЧЕТНА ЕВРОПА Реал носи НБА засилување

Реал носи НБА засилување

сподели

Сезоната на Кралевите заврши многу порано од очекуваното, поради што се најавени промени во ростерот на најтрофејната шпанска и европска екипа.

Мадриѓаните се заинтересирани за улугите на хрватскиот интернационалец Анте Жижиќ (23, 208), кој игра за Кливленд Кавалирс.

Најверојатно од шпанската престолнина ќе си замине центарот Џордан Мики, што ќе отвори место во буџетот и под кошевите.