ПОЧЕТНА ЕВРОПА Реал не застанува

Реал не застанува

сподели
фото: Real Madrid

Кралскиот клуб продолжи каде што беше сопрен со пандемијата корона, убедливо славеше против Гран Канарија со 91:73, во рамките на групата Б од финишот на сезоната во АЦБ лигата.

Мадриѓаните се први по првото коло, со најдобра кош разлика. Валенсија ја совлада Андора со 74:90, а Бургос победи против Сарагоса со 86:92.

Во групата А, Басконија, Уникаха и Барселона имаат по една победа, а Хувентуд на Ненад Димитријевиќ, Тенерифе и Билбао имаат по еден пораз.