ПОЧЕТНА ЕВРОПА Реал и Барселона повторно ќе ги вкрстат копјата

Реал и Барселона повторно ќе ги вкрстат копјата

сподели
Real Madrid

Во првите натпревари од турнирот за титулата во Суперкупот на шпанската кошарка, вечните ривали ги поминаа пречките и ќе се соочат во борбата за трофејот.

Актуелниот победник во Купот на Кралот славеше со 79:92 против Тенерифе, а Каталонците го совладаа актуелниот шампион Басконија со 68:72.

Финалето се игра од 18:30 часот.