ПОЧЕТНА Некатегоризирана РАСПАД СИСТЕМ: Дјурант си оди!

РАСПАД СИСТЕМ: Дјурант си оди!

сподели
The Mercury News

Ѕвездата на Голден Стејт ја одбил опцијата вредна 31.5 милиони американски долари да остане во редовите на Вориорс и сега е слободен агент, јавува американскот медиум ЕСПН.

Бизнис менаџерот на Кевин Дјурент, Рич Клеиман ги информирал челниците на франшизата за потегот на неговиот клиент, а официјалната одлука ќе следи во наредните неколку дена.

Дјурант и Клеиман се заедно во Њујорк, каде што ги испитуваат опциите за новиот договор на играчот. Засега, тоа се држи во најстрога тајна.