ПОЧЕТНА ЕВРОПА Прва победа за Кокошков

Прва победа за Кокошков

сподели

Српскиот стратег дебитираше со триуфм на клупата на новата екипа, во турската пресметка меѓу Фенербахче и Бешикташ која заврши со 95:91.

euroleague.net

Игор Кокошков користеше 16 играчи, меѓу кои го немаше само Нандо Де Коло кој се опоравува од повреда на листот на левата нога.

euroleague.net

Најдобар поединец на мечот беше турскиот репрезентативец Мелих Махмутоглу, кој постигна 21 поен за победничката екипа.