ПОЧЕТНА СВЕТ ПРОРАБОТЕ МАШИНАТА: Лејкерс ги совладаа Џез

ПРОРАБОТЕ МАШИНАТА: Лејкерс ги совладаа Џез

сподели
фото: LA Lakers

Кралот беше најдобриот поединец на мечот со 32 поена, 10 асистенции и 7 скока, во триумфот на тимот од ЛА против составот од Јута, со 95:86. Ентони Дејвис му помогна со 21 поен, 7 скока и 2 асистенции, Трој Дениелс имаше 15 поени со 3 скока.

Домашните почнаа меко и на полувремето имаа +6, но затоа во третиот период се распламнаа за +13. Да не попуштеа во последната четвртина (-10), победата ќе беше со поголема позитива. Во два меча во новата сезона, новиот состав на Лејкерс има скор 1/1.