ПОЧЕТНА ЕВРОПА Принтезис донира респиратори за Сирос

Принтезис донира респиратори за Сирос

сподели
euroleague.net

Ѕвездата на Олимпијакос (35) и на грчката кошаркарска репрезентација, не сопира со грижата за островот на кој што е роден и каде израсна.

Сирос, каде живеат нешто над 20.000 луѓе, доби три нови респираторни системи од кошаркарот и сега на островот има вкупно 4 респиратори.