ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Пресреќниот Нено по спектакуларната победа

(ВИДЕО) Пресреќниот Нено по спектакуларната победа

сподели

Нашиот репрезентативец (21) ја изрази среќата по победата против Нантер (79:77) во која го постигна победничкиот кош, со видео порака во која истакнува колку му значи овој триумф, а воедно им заблагодари на сите за поддршката: