ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Повторно беше икс факторот за некогашниот првак

Повторно беше икс факторот за некогашниот првак

сподели

Ѓорѓе Каплановиќ е полн погодок за Еуро Никел – постигна 27 поени со 11 скока, имаше дабл-дабл учинок во триумфот на кавадарчани во дуелот со актуелниот македонски првак (92:78).

kfsm.mk

Го следеше Марцет со 26 поени, кој ја презеде палката во свои раце во последната четвртина. Јане Петровски имаше 9 поени и со 8 асистенции. Кај гостите, се истакна Бојан Крстевски со 18 поени.