ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Потенцијалот останува дома во Гевгелија

Потенцијалот останува дома во Гевгелија

сподели

Плејмејкерот што потекнува од овој град, младинскиот репрезентативец кој играше во Работнички и беше на радарот на хрватска Цедевита, реши да ја продолжи кариерата на свој терен, обидувајќи се да добие шанса да го покаже талентот што го поседува.

Томислав Петров (187, 1999) потпиша договор со Кожув и за наредната година. Клубот од најјужната македонска кошаркарска точка минатата сезона имаше солиден ростер, забележа одлични резултати, кои би требало да го надополни во сезоната што следува.