ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ВИДЕО) Последните 100 секунди од драмата во Кисела Вода

(ВИДЕО) Последните 100 секунди од драмата во Кисела Вода

сподели
фото: архива

ФМП Академија го направи чудото на сезоната и го совлада Работнички за својата прва прволигашка победа во историјата.

Фаворитот долго време го диктираше темпото, на четири минути пред крајот имаше осум поени разлика, но домашната екипа тврдоглаво се одржуваше во игра и на крајот дојде до триумфот.

Како изгледаа последните 100 секунди можете да погледнете на ексклузивното видео на basketball.mk.