ПОЧЕТНА СП 2019 (ВИДЕО) Последна минута за аналите, Бразил ја издиша Грција, Адетокумбо не се...

(ВИДЕО) Последна минута за аналите, Бразил ја издиша Грција, Адетокумбо не се виде

сподели
FIBA

Во последната минута од овој натпревар во рамките на второто коло, Бразилците имаа 5 поени предност против Грците и топка, Луз ја загуби и направи неспортска, Папаниколау погоди две слободни а Принтезис тројка, Варежао погоди за два поена, Адетокумбо промаши цепелин и направи фаул, Барбоса промаши едно слободно, Слукас изнуди три слободни на својата половина, Бруно ја извади топката од обрачот за победа…

Еве зошто беше ангажиран Ацо Петровиќ на клупата на Бразил, Јанис Адетокумбо беше бледа сенка на својот надимак „грчко чудовиште“ (3/7 од поле, 13 поени). Сето тоа, во прегледот од највозбудливиот меч (79:78) во досегашниот тек на шампионатот, дури повозбудлив и од победата на САД против Турција по продолжението: