ПОЧЕТНА Некатегоризирана ПОПОВИЧ: Како на филм!

ПОПОВИЧ: Како на филм!

сподели
CBS Sport

Селекторот на селекцијата на САД не го криеше воодушевувањето од претставата што неговата репрезентација и домаќинот Австралија, им ја пружија на среќниците (51.218) кои можеа да го проследат подготвителниот натпревар за претстојното СП.

„Се чувствував како да сум на филм. Како на сет за снимање. Постојано се вртев зад мене, мислев дека ќе паднам од сцената.

Sydney Morning Herald

Потоа се свртев кон мојот стручен штаб и едноставно прашав што по ѓаволите се случува овде. Беше многу чудна ситуација.“

Американците победија со 102:86, на Марвел стадионот во Мелбурн.