ПОЧЕТНА ЕВРОПА Пополнето е и последното место во Лигата на шампионите

Пополнето е и последното место во Лигата на шампионите

сподели
фото: Falco

Фалко е шампион на Унгарија, со победата во финалето на плеј-офот против Егис Корменд со 3:0, со резултат 89:96 во последниот натпревар против највисокопласираната екипа по регуларниот дел.

фото: FIBA Champions League

Тимот од Сомбатхељ ќе се натпреварува во елитното натпреварување на ФИБА, со што е комплетирана листата на учесници и е ставен крај на шпекулациите, дека МЗТ Скопје ќе учествува во ова натпреварување.