ПОЧЕТНА ЕВРОПА Поддршката за Кузмиќ доаѓа од целиот (кошаркарски) свет

Поддршката за Кузмиќ доаѓа од целиот (кошаркарски) свет

сподели

Српскиот кошаркар доживеа тешка сообраќајна несреќа, се наоѓа во Белград, според досегашните информации е во кома, неговото возило се судрило со друго и излетало од патот.

Веста брзо се рашири, а неговите пријатели му посакуваат брзо враќање: