ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Филаделфија се мачи без Ембид

(ВИДЕО) Филаделфија се мачи без Ембид

сподели
slamonline.com

Филаделфија го забележа вториот пораз во низа откако загуби од Индијана на гостински терен со 101:95. Домаќините ги предводеше Малколм Брогдан со 21 поен, 9 асистенции и 7 скока, додека во отсуство на повредениот Ембид, прво име кај Сиксерс, беше Бен Симонс со 24 поени и 14 скока.

Филаделфија сега се наоѓа на шестата позиција на табелата со скор 25/16, додека Индијана е едно место погоре со скор 25/15.