ПОЧЕТНА Некатегоризирана Петровиќ ги откри адутите на Кариоките за претстојното СП

Петровиќ ги откри адутите на Кариоките за претстојното СП

сподели
neuck.com

Хрватскиот селекторот на кормилото на селекцијата на Бразил, го објави конечниот список на патниците за Кина, на СП од 31-ви август до 15-ти септември.

Репрезентацијата на Бразил е составена од искусни играчи и никако не смее да биде потценета или прерано (на хартија) елиминирана:

Диди Лузада – Њу Орлеанс
Бруно Кореа – Мемфис
Кристијано Силва – Чикаго
Андерсон Варежао – Фламенго
Марсело Уертас – Тенерифе
Рафаел Луз – Мурсија
Аугусто Брито – Бургос
Витор Бените – Бургос
Леандро Барбоса – Франка
Алекс Гарсија – Франка
Маркус де Соуса – Фламенго
Јаго дос Сантош – Паулистано