ПОЧЕТНА ЕВРОПА ПЕШИЌ УДРИ ЖЕСТОКО: Тој човек не е нормален!!!

ПЕШИЌ УДРИ ЖЕСТОКО: Тој човек не е нормален!!!

сподели
FC Barcelona

Зборовите на трофејниот српски стратег се насочени кон претседателот на Асоцијацијата на играчите во Евролига, поранешниот словенечки репрезентативец, Боштијан Нахбар:

„Тој не е нормален. Не знае ли дека сме во Европа, дека не сме во НБА? Преземаме форми од НБА лигата, што не е добро за нас. Подготовките морало да почнат на 24-ти август секоја сезона, а ние играме Суперкуп на 21-ви.

Нахбар (лево) играше и за Барселона од 2013 до 2015 година (фото: euroleague.net).

Сезоната почнува на крајот на септември и 4 седмици биле доволни за подготовки, за сезона што трае 10 месеци. Тој човек не е нормален!“ – се зборовите на Светислав Пешиќ, тренерот на Барселона, пренесени од Б92.