ПОЧЕТНА СВЕТ (ВИДЕО) Пеликанс ги скршија Пистонс по продолжение

(ВИДЕО) Пеликанс ги скршија Пистонс по продолжение

сподели
forbes.com

На Њу Орлеанс и Детроит им беа потребни дополнителни пет минути по кои на победа од 110-117 се израдуваа гостите од „Нола“. Дерик Роуз повторно одигра одличен натпревар, бележејќи 23 поени, 8 асистенции и 4 скока, меѓутоа недоволно за нови два бода. На спротивната страна, Џахил Окафор оствари дабл-дабл учинок од 25 поени и 14 скока.

Двата тима се наоѓаат далеку од место во плејофот. Детроит е на 11-то место на Истокот со 14/27, додека Пеликанс се на 14-то место на Западот со 15/26.