ПОЧЕТНА ЕВРОПА Пековиќ сериозно болен, короната го легна в постела

Пековиќ сериозно болен, короната го легна в постела

сподели
Wikipedia

Некогашниот НБА ас и претседател на белградски Партизан, репрезентативец на Црна Гора, се наоѓа во критична состојба во болница во Подгорица.

Тој дише на респиратори, двете белодробни крила му се зафатени, состојбата му се влошила две недели откако бил примен на болничко лекување.