ПОЧЕТНА СВЕТ Орландо со европски шмек

Орландо со европски шмек

сподели
Magic

Францускиот интернационалец Еван Фурние постигна 24 поени, а црногорскиот џин Никола Вучевиќ додаде 22 поена, во триумфот на „домашната“ екипа против Бруклин со 118:128.

Со оваа победа, Меџик се во серија од четири последователни позитивни резултати заедно со трите пред суспензијата на сезоната, со што ги поминаа Нетс на седмата позиција на Истокот.