ПОЧЕТНА ЕВРОПА Олимпија се враќа на еврошампионските патеки?

Олимпија се враќа на еврошампионските патеки?

сподели
Olimpia Milano

Тимот од Милано, предводен од Еторе Месина, повторно најавува атак на европскиот врв каде беше во последните години од минатиот век, со триумфот на подготвителниот турнир во Каунас.

Олимпија славеше во финалето со 70:88 против Жалгирис, а за третото место победи Панатинаикос кој по продолжението успеа да го скрши отпорот на германската Алба, со конечни 102:110 (92:92).