ПОЧЕТНА Други репрезентации Одиме по четвртфинале: ЛИНК за натпреварот Русија-Македонија

Одиме по четвртфинале: ЛИНК за натпреварот Русија-Македонија

сподели

Од 16:30 часот македонската кадетска репрезентација го игра осминафиналниот натпревар од Европското првенство во Удине.

Противник ни е Русија, победникот оди меѓу осумте најдобри на шампионатот, а пореазениот ќе се бори за опстанок.

Натпреварот можете да го проследите во живо на следниот линк.