ПОЧЕТНА Други репрезентации ОДИМЕ НА НОВА ПОБЕДА: ЛИНК за натпреварот Македонија-Израел!

ОДИМЕ НА НОВА ПОБЕДА: ЛИНК за натпреварот Македонија-Израел!

сподели
fiba.basketball

Од 19:45 јуниорската репрезентација на Македонија ќе ја почне битката за пласман во финалето на Б-Европското првенство во Орадеа.

Противник ќе ни биде Израел, а тоа ќе биде дуел на единствените две непоразени селекции во досегашниот дел од шампионатот.

Натпреварот можете во живо да го проследите на овој ЛИНК.