ПОЧЕТНА ЕВРОПА ФОТО: Обрадовиќ се врати на местото на почетокот на кариерата

ФОТО: Обрадовиќ се врати на местото на почетокот на кариерата

сподели
фото: КК Борац Чачак

Екипата на Мега победи против Борац во Чачак, со 68:72 во подготвителен натпревар, а на трибините во салата во овој мал српски град, се најде и најтрофејниот европски стратег.

Жељко Обрадовиќ е на пауза од една сезона, откако ја напушти клупата на турскиот тим Фенербахче. Тој искористи дел од одморот, да се потсети на своите играчки кошаркарски почетоци.