ПОЧЕТНА ЕВРОПА Обрадовиќ пазари во НБА

Обрадовиќ пазари во НБА

сподели

Тренерот на турскиот гигант Фенербахче е решен да го врати приматот во европската и турската кошарка, каде што загуби во полуфиналето на ФФ турнирот во Виторија и во финалето на плеј-офот, во двете натпреварувања од Анадолу Ефес.

Првите две цели на најтрофејниот европски стратег се Екпе Удо и Фуркан Коркмаз.

Првиот веќе играше во Фенер, има 32 години и најверојатно ќе се врати во Европа од Јута Џез, а турскиот интернационалец има 21-на година, но прво сака(л) да ги испита сите опции во НБА лигата, по слабата сезона со Филаделфија.