ПОЧЕТНА ЕВРОПА Обрадовиќ ја допре топката, беше ли тоа пресудно?

Обрадовиќ ја допре топката, беше ли тоа пресудно?

сподели
фото: Fenerbahce

Екипата на најтрофејниот европски стратег изедначи на 2:2 во финалната серија во турското првенство, со победата 82:73. Двата тима имаат по еден брејк, серијата се сели на теренот на Анадолу Ефес.

Николо Мели постигна 19 поени за Фенербахче, Слукас имаше 16, а кај гостите се истакнаа Мициќ со 16 поени и Шејн Ларкин со 14. Финалната серија во Турција, се игра до четири победи, во формат 2-2-1-1-1.