ПОЧЕТНА Некатегоризирана Нова жртва: Томпсон го плати данокот

Нова жртва: Томпсон го плати данокот

сподели
фото: Warriors

Расниот шутер на Вориорс го напушти натпреварот на 2:22 до крајот на третиот период, држејќи се за коленото, по што неговата екипа потврди дека тој има повреда на предниот вкрстен лигамент.

Се уште се чека конечната дијагноза. Клеј Томпсон е вториот суперстар (Кевин Дјурант) што сезонава плаќа за жестокото темпо на Вориорс, кои што се соочија со многу повреди во текот на шампионатот.