ПОЧЕТНА Во позадина Нов момент во несреќата: Кузмиќ не возел!

Нов момент во несреќата: Кузмиќ не возел!

сподели

Новиот кошаркар на Црвена Звезда уште се наоѓа во индуцирана кома по сообраќајката што се случил на патот Бања Лука-Приједор.

Првите информации беа дека Огњен Кузмиќ управувал со Порше џип и дека со брзина од 200 километри на час преминал на другата лента и се удрил во БМВ.

Српските медиуми објавија дека Кузмиќ, сепак, не возел, туку тоа го правел неговиот пријател од Бијелина, Богдан Илиќ. Српскиот репрезентативец во моментов е во Клиничкиот центар на Република Српска.