ПОЧЕТНА ЕВРОПА Нов бестселер на кошаркарскиот пазар

Нов бестселер на кошаркарскиот пазар

сподели
фото: Crvena zvezda mts

Американскиот интернационалец во дресот на Црвена звезда, постигна поени за победа (75:76) и за титула (3:1) во финалето на српската лига, со трочекор и нерегуларно.

Самиот призна по завршувањето на средбата, но претходно судиите останаа неми и го признаа кошот, по што сеирџиите го извадија новиот кавер на неговата прва книга: