ПОЧЕТНА ЕВРОПА НИШТО НОВО: Американците му крадат играч на Реал!!!

НИШТО НОВО: Американците му крадат играч на Реал!!!

сподели
форо: Real Madrid

Ѕвездата на Кралскиот клуб и најкорисен играч во финалната серија на шпанското првенство, Факундо Кампацо може да се пресели преку Океанот, ако се точни информациите од престижниот пиринејски медиум, АС.

Според шпекулациите, два НБА тима се заинтересирани за услугите на плејмејкерот на мадридската екипа, кој што сезонава беше најдобриот играч во битката за титулата против Барселона (3:1), од кои што еден имал „интересна“ понуда за Аргентинецот.