ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Никој нема претседател како нашиот

Никој нема претседател како нашиот

сподели

Првиот човек на македонската кошарка важи за енергичен човек кој што постојано е во движење, кој што не мирува и кој што не знае да каже – доста е. Едноставно, го користи времето максимално.

 

View this post on Instagram

 

Good night with great friends 🏀 🏀🏀🏀 @lukadoncic #mvp #rookieoftheyear

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko) on

По завршувањето на прес-конференцијата на која што беа најавени два големи проекта за македонскиот спорт, а тоа е преоѓањето на салата Кале на управување на КФСМ и изградбата на новиот Дом на спортовите, популарниот Чичко Стоилко веднаш одлета кај своите пријатели.

 

View this post on Instagram

 

Nek je sa srecom brate @alen_omic_23_

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko) on

Тој е во друштво на Дончиќ, Немања Недовиќ и Ален Омиќ, сите освен Лука поранешни играчи, односно сите актуелни симпатизери на Црвена звезда, како и други негови добри пријатели, од светот на спортот и од сите други сфери на неговото функционирање.

 

View this post on Instagram

 

Crveno bela porodica @minamilutinovic @neda1624 ❤️

A post shared by Antic Pero Official Instagram (@cickostoilko) on

Очекуваме наскоро оваа енергија на Антиќ да се прелее и во сите пори на македонската кошарка, со цел нашиот некогаш најпопуларен спорт, повторно да заживее.