ПОЧЕТНА Некатегоризирана Никој не им може ништо на Никс и на Лејкерс

Никој не им може ништо на Никс и на Лејкерс

сподели
nypost

Иако зделката за продажба на франшизата Нетс е најголемата во историјата на спортот, со вредност од 2.35 милијарди долари, сеак на врвот на листата највредни тимови се две од легендарните имиња.

Убедливо највредна НБА франшиза е Њујорк Никс со 4 милијарди долари, пред ЛА Лејкерс со 3.7 милијарди. Над тројката се уште Голден Стејт Вориорс со 3.5 милијарди американски долари.

Следуваат Чикаго Булс со 2.9, Бостон Селтикс со 2.8, Бруклин Нетс со 2.35 и Хјустон Рокетс со 2.3 милијарди долари. Ова е најновата ранкинг листа на престижниот медиум Форбс Магазин, за 2019-та година.