ПОЧЕТНА СВЕТ Никој како Јокиќ! Во историјата!!

Никој како Јокиќ! Во историјата!!

сподели
Никола Јокиќ (Businessinsider)

Српскиот интернационалец кој настапува во дресот на Нагетс, во победата во шестиот меч против Клиперс со која Денвер обезбеди мајсторка во полуфиналето на Западната конференција, стигна до застрашувачки учинок.

Никола Јокиќ е првиот играч во историјата на НБА лигата кој за 27 натпревара стигнал до 600 поени, 300 скока и 150 асистенции во плеј-офот. Ова, за толку кратко време, не и пошло од рака на ниту една голема НБА ѕвезда.