ПОЧЕТНА ЕВРОПА Нено втор стрелец против Барса

Нено втор стрелец против Барса

сподели
Joventut Badalona

Ненад Димитријевиќ постигна 8 поени со 4 асистенции во поразот од Барселона со 68:75, во новиот контролен меч на Хувентуд.

Екипата од Бадалона го почна мечот со серија 8:0, на полувремето резултатот беше  40:32, но на крајот вицепрвакот на Шпанија беше подобар.