ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА Нено нема да игра финале

Нено нема да игра финале

сподели
Juventut Badalona

Хувентуд беше поразен од Морабанк Андора со 77:75 во полуфиналето на подготвителниот турнир „Лига на Каталонија“, а во другиот поилуфинален меч домаќинот Барселона славеше со 92:82 против Морабанк Андора.

За околу 13 минути поминати на паркетот, нашиот репрезентативен плејмејкер имаше учинок 4 поени, 3 прифатени топки и 2 асистенции. рекордер на ова натпреварување е Барселона со 22, а Хувентуд има 11 трофеи.