ПОЧЕТНА СВЕТ Нема НБА пред Божиќ

Нема НБА пред Божиќ

сподели
Vox

Челниците на најквалитетното светско кошаркарско натпреварување соопштиле дека новата НБА сезона нема да почне пред 25-ти декември, пренесува The Athletic.

Сезоната требаше да почне на 1-ви декември 2020. Ќе биде одложен и драфтот на кој се бираат новите таленти, кој требаше да се одржи на 18-ти ноември.