ПОЧЕТНА СВЕТ Нема казна за „дезертерите“ во НБА

Нема казна за „дезертерите“ во НБА

сподели

Играчите што ќе решат да не играат во продолжувањето на сезоната во најквалитетната кошаркарска лига на светот, нема да бидат санкционирани од Лигата, пренесува американската медиумска мрежа ESPN.

Прилично голем број од НБА играчите се плашат да играат во Волт Дизни ресортот во Орландо, каде треба да заврши првенството прекинато поради коронавирусот, поради што ќе им биде дозволено да останат дома.