ПОЧЕТНА СВЕТ Нема ѕвезди, нема титули, нели Вориорс?

Нема ѕвезди, нема титули, нели Вориорс?

сподели
фото: Atlanta Hawks

По заминувањето на Кевин Дјурант заедно со дел од екипата за поддршка и со отсуството на Клеј Томпсон поради повреда, составот на Голден стејт едноставно заборави да победува. Загуби 18 од 22 натпревара, на стартот на сезоната.

Последниот пораз доаѓа од Атланта, со 104:79. Хокс ја прекинаа низата од 10 порази, примија најмалку поени, а Вориорс постигнаа најмалку сезонава. Јанг имаше 24, а за гостите за оки не играше ни Кари, ист учинок имаше Пашал.