ПОЧЕТНА Евролига Не го сака Месина? Го сака европскиот шампион!

Не го сака Месина? Го сака европскиот шампион!

сподели
euroleague.net

Играчот што минатата сезона беше прв стрелец на елитната лига се сели во Москва, велат исвори на престижниот кошаркарски портал Eurohoops, откако Мајк Џејмс беше избркан од Милано по доаѓањето на италијанскиот стратег Еторе Месина.

euroleague.net

Американецот со неконвенционален стил на игра веднаш најде нов ангажман и тоа на повисоко ниво. Актуелниот најдобар стрелец и актуелниот европски шампион ќе потпишат соработка на една сезона, се вели понатаму.