ПОЧЕТНА ЕВРОПА (ВИДЕО) Не е мала работа да се се вратиш од -14 против...

(ВИДЕО) Не е мала работа да се се вратиш од -14 против полуфиналист во Евролигата…

сподели
фото: vtb-league.com

Астана приреди изненадување во второто коло од ВТБ лигата победувајќи го Локомотив Кубан, еден од најсилните руски клубови.

Победата добива на значење и поради тоа што гостинот од Краснодар имаше предност од 14 поени разлика во текот на натпреварот.

Казахстанскиот шампион не се предаде, успеа да слави на крајот, а во моментите кога неговиот тим ја топеше разликата, нашиот Емил Рајковиќ буквално полуде од радост покрај аут-линијата.