ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА НБА Омот „го уништи“ Гостивар во еден напад

НБА Омот „го уништи“ Гостивар во еден напад

сподели
фото: архива

Новото засилување за МЗТ Скопје Аеродром, покажува неверојатни физички предиспозиции во натпреварите пред стартот на сеозната, а може само да претпоставуваме што ќе се случува во текот на натпреварувачката година.

Победата над Гостивар беше со разултат 79:69, во првиот контролен меч од затворен тип во пресрет на новата сезона. Според информациите од МЗТ Скопје, шанса добиле сите кошаркари со кои располага тренерот Ѓорѓи Кочов, а ова е видео извадок од мечот во СЦ Јане Сандански, против конкурентот од Гостивар: