ПОЧЕТНА СВЕТ НБА објави несекојдневен план за продолжување на сезоната

НБА објави несекојдневен план за продолжување на сезоната

сподели
фото: NBA-NBC

Во „Светот на Дизни“ во Орландо, ќе се сретнат сите екипи кои имаат шанса за пласман во плеј-офот, додека тие што немаат, нема д аиграат.

Ќе се одиграат осум кола од регуларниот дел на сезоната, со цел да се одредат позициите од кои тимовите ќе продолжат во доигрувањето.

Од двете Конференции, ќе играат екипите што моментално се на плеј-оф позиции, додека другите шест екипи што ќе се приклучат ќе играат плеј-ин.

Се очекува дополнително да се одредат деталите за сезоната и датумот за продолжување, што би требало да биде 31-ви јули 2020.