ПОЧЕТНА Други репрезентации Нашите селекции не успеаја да изборат место на ЕП

Нашите селекции не успеаја да изборат место на ЕП

сподели
fiba.basketball

Машката 3х3 репрезентација на Македонија имаше 2 пораза и една победа на квалификацискиот турнир во Рига, со што не успеа да се избори за тикет за континеталниот собир.

Дамите го завршија натпреварувањето со два пораза по првите два натпревара.

Меѓу најдобрите во Европа, се пласираа домаќинот Летонија и Полска во машка конкуренција, односно Италија и Полска кај дамите заедно со Летонија која што претходно се пласира според ранкингот.