ПОЧЕТНА МАКЕДОНИЈА (ФОТО) Нашиот капитен одигра одличен натпревар

(ФОТО) Нашиот капитен одигра одличен натпревар

сподели

Првиот меѓу еднаквите во репрезентацијата на Македонија, со победа ја почна подготвителната фаза пред стартот на новата сезона во Франција.

@BCMBasket

Гравелин славеше против Шампањ со 74:85, а Војдан Стојановски реализира 15 поени (за 23:25 минути) и беше втор стрелец во својата екипа.