ПОЧЕТНА СВЕТ Највисокиот дебитант не играл поради најбизарната повреда на светот

Највисокиот дебитант не играл поради најбизарната повреда на светот

сподели
Boston Celtics

Тако Фал има 229 сантиметри, дојде по настапите во летната лига и требаше да дебитира за тимот на Селтикс на натпреварот против Филаделфија, во кој неговата екипа без него беше поразена со 107:93 на гостувањето кај Севентисиксерс.

Сенегалскиот интернационалец бил во процес на рахабилитација од потрес на мозокот, затоа што, како што ги известил одговорните луѓе во тимот, а пренесе тренерот Бред Стивенс – додека си ги миел рацете, удрил со главата во таван.