ПОЧЕТНА НБА Најскапиот тандем во лигата ќе игра во Хјустон

Најскапиот тандем во лигата ќе игра во Хјустон

сподели

Неверојатен преоден рок е зад нас во НБА и љубителите на кошарката со нетрпение го очекуваат стартот на новата сезона.

Екипите направија пеколни трејдови, создадени се неколку супер-екипи како и тандеми кои ќе ја запалат лигата.

View this post on Instagram

The top 5 most expensive duos for the 2019-20 season! 😮

A post shared by NBA Buzz (@officialnbabuzz) on

Најскапиот од нив ќе игра во Хјустон Рокетс, а го сочинуваат Џејмс Харден и Расел Вестбрук, кошаркари чии плати претстојната сезона изнесуваат 76,7 милиони долари.

Интересно е тоа што во топ-5 ги нема Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, новото дуо на Лос Анџелес Лејкерс.