ПОЧЕТНА СВЕТ Најироничното сценарио – првиот заразен ги постигна победничките поени

Најироничното сценарио – првиот заразен ги постигна победничките поени

сподели
NBA

Руди Гобер постигна две слободни фрлања на 6.9 секунди до крајот на мечот со Њу Орлеанс, за победа на Џез со 106:104 во првиот меч од НБА рестартот.

Пеликанс водеа со +16 во текот на натпреварот, што не им беше доволно да се обезбеди победата.

Зајон Вилијамсон имаше 13 поени за поразената екипа, за нешто над 15 минути поминати на паркетот.