ПОЧЕТНА НБА Најголемата перспектива стана заштитно лице на Џордан

Најголемата перспектива стана заштитно лице на Џордан

сподели
Hypebeast

Првиот пик на годинешниот драфт во НБА лигата, ќе биде бренд манекен на линијата Ер Џордан, која што е под капата на најмоќниот светски производител на спортска опрема, Најки.

Зајон Вилијамсон беше избран од страна на Њу Орлеанс Пеликанс, а за него се вели дека е еден од најголемите потенцијали што НБА лигата некогаш ги видела.